Deň otvorených pivníc® 2021

19. a 20. novembra Vás malokarpatskí vinári pozývajú do svojich pivníc. Príďte si vychutnať vína mladé – tohtoročné, ale aj tie čo už pár mesiacov zrejú v sudoch.

Deň otvorených pivníc otvára svoje pivnice pre Vás už 21 rokov. A aké boli tie prvé? Uskutočnili sa 11. 11. 2000 práve v deň, kedy slávime sviatok sv. Martina a konajú sa Svätomartinské požehnania vín. Otvorených bolo  17 pivničiek a navštívilo ich 500 účastníkov. Pivničky sa s dnešnými krásnymi a reprezentačnými priestormi mnohých vinárov porovnávajú len ťažko.

Začiatok vínnej cesty, či Vášho putovania môže byť na Devíne, kde ochutnáte nielen hroznové ale aj typické ríbezľové vína, na ktoré sú devínčania hrdí, ale hlavne verní miestnej tradícii. Najlepšiu Frankovku v regióne ochutnáte zase práve v Rači. Najviac historických pivníc ponúka Svätý Jur. Cesta z vínom vedie ďalej  cez Limbach, kde nezabudnite ochutnať preslávený  Limbašský silván. Pezinok Vás privíta majestátnou Zámockou pivnicou.  V Modre, typickom vinárskom mestečku, je zase najviac pivníc, ktoré hravo prejdete pešo. Posledným mestom je Trnava,  kde navštívite jednu z najznámejších vinárskych firiem tohto regiónu. Pivníc je veľa, každá je iná, v každej Vás čaká jedinečný príbeh vinára. Deň otvorených pivníc však nie je len o víne, je o krásnej vinicami posiatej krajine,  o regionálnej gastronómii, často pripravenej práve šikovným vinárom, sprievodnom programe, kde v pivničkách k poháru vína hrá hudba.  Počas dvoch dní sa história strieda s prítomnosťou a otvára svoje dvere a brány do 130 pivníc v 25 mestách a obciach Malokarpatského regiónu.

Pozývam vás do mojej pivnice na Alstrovej 11A v Rači.

Piatok 19.11.2021 14:00 – 21:00 hod. I Sobota 20.11.2021 12:00 – 21:00 hod.

Zakúpte si lístok online

Kontakt na usporiadateľa: 0915 142 777 objednavky@mvc.sk

Objednávky a rezervácie výlučne prostredníctvom web stránky www.mvc.sk. Objednávky e-mailom nie sú možné. Cena vstupenky je 50 €, v cene je zahrnutý 25 € bonus na nákup vína.  

Kúpiť lístok za 50.00 €

(text mvc.sk – krátené)